Informace zájemcům o saunování:

Sauna Orlovna TJ Holásky

V pohodové atmosféře klasické sauny s venkovním ochlazovacím bazénkem naleznete uvolnění od každodenního stresu i následné posezení v klidnem prostředí s vstřícnou obsluhou. Přijďte s přáteli nebo i jednotlivě zregenerovat tělo a potěšit společenského ducha

Kontakt:   Sauna Orlovna Rolencova 93, Tuřany, 620 00
Odpovědný vedoucí:

Z důvodu požadavku o ukončení smlouvy ze strany minulého odpovědného vedoucího, bude nový odpovědný vedoucí uveden až na základě výsledku řádného výběrového řízení s novými zájemci.

Provozní hodiny: říjen – duben
ÚTERÝ:    ženy 16 – 21h
STŘEDA:  muži 16 – 21h
ČTVRTEK: ženy 16 – 21h
PÁTEK:      muži 16 – 21h

V měsících květen – září není sauna v provozu.

Ceník:
Dospěli:  130 kč
Důchodci a studenti:  80 kč

OBČERSTVENÍ
Po dobu saunováni možno zakoupit nápoje, po saunováni možno  zakoupit i drobné občerstvení.

Pravidla saunování

 • Saunování se vyvarujte, pokud jste absolvovali nadměrnou tělesnou nebo duševní námahu, po vydatném jídle nebo na lačno. Saunování je pro vás výbornou prevencí proti nachlazení a virózám, nikoliv léčebným prostředkem. Proto saunu nenavštěvujte v době prodělávání virózy a zánětlivých onemocnění a vynechejte v době menstruace a těhotenství.
 • Před samotným saunováním doporučujeme sundat veškeré šperky, které by v průběhu saunování na těle začaly nepříjemně pálit.
 • Důkladně se osprchujte a zejména osušte.
 • Čas strávený v prohřívárně sauny je velmi individuální a odvíjí se od vašeho samotného pocitu. Ideální doba vašeho pobytu by měla být 15–20 minut. Pokud vám ale začne být nepříjemně, pocítíte pálení boltce uší, špičky nosu, lícních kostí, konečků prstů, špatně se vám dýchá, saunu opusťte.
 • Celé tělo včetně nohou podkládejte prostěradlem či osuškou.
 • V prohřívárně sauny nejlépe ležte, popřípadě seďte, s nohama na stejné lavici, na které sedíte, abyste měli celé tělo zhruba ve stejné teplotě, jinak by tato chyba mohla vést k bolestem hlavy.
 • Během procesu můžete provádět automasáž různými masážními prostředky (kartáči, houbami).
 • Dýchejte ústy i nosem.
 • Před vstupem do ochlazovacího bazénku se řádně osprchujte, abyste smyli nečistoty.
 • Do bazénku vstupujte s rozvahou, pomalu, není vhodné do něj přímo skočit.
 • Během chlazení byste měli zažít několik pocitů. Nejprve vám bude chladno. Při této fázi dochází ve vašem těle k vyplavování usazenin do krevního řečiště. V druhé fázi vám přestane být chladno a začnete se ve vodě cítit příjemně. Ve vodě se příliš nepohybujte. Až vám začne být opět chladno, bazének opusťte.
 • Usaďte se v relaxační místnosti do příjemné relaxační pozice (v leže) a nejméně 20 minut odpočívejte.
 • Neustále doplňujte tekutiny.
 • Celý proces opakujte, nejvíce však celkem třikrát.

Na Vaší návštěvu se těší personál i ostatní návštěvníci sauny.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *